Ano, či ne? Jaké knihy jsou čtivé a zábavné zároveň? Kterým se vyvarovat? Které naopak nepřehlédnout?
Vítejte na blogu o knihách.

Hloupí lidé

21. dubna 2017 v 19:45
Jsme lidé hloupí?
Nevím, zda jsme byli někdy chytří, ale řekla bych, že rozhodně chytřejší. Dle mého názoru hloupneme. Lidem zakrňuje mozek tím, že máme různé vymoženosti, kvůli nim jsme lenivější až dokonce hloupější. Stačí se pouze zamyslet. Nejvíc nám ulevuje počítač, nejlépe s internetem. Lidé se ve škole učí číst, psát a počítat. K čemu vlastně? Proč se vůbec obtěžovat něco číst? Většina knih je namluvena, na co si něco číst, když máme možnost předčítání? Když se podíváme na psaní, kdo dnes píše rukou, když existuje word. Je to přehlednější, rychlejší a čitelnější. Na co umět počítat, když máme kalkulačky? Dokonce už i kalkulačky s grafama. Čtení, psaní a počítání patří k základním dovednostem, ale potřebujeme to jen ve škole, v praktickém životě si můžeme ulehčit. Technologie nám usnadňují život ovšem nevím, zda to není na úkor naší inteligence a lidskosti.
Když se zaměříme na vzdělání. Dříve byl ten, kdo má maturitu považován za vzdělaného, hodného uznání. Dnes? Dnes má maturitu řekněme každý blboun. Dříve být na gymnáziu znamenalo prestiž. Dnes jdou na gymnázium lidé, kteří mají na základníxh školách čtyřky. Dříve dostat se na vysokou znamenalo být opravdu "HLAVA". Dnes se na vysokou dostane téměř každý. Téměř každý má možnost vystudovat vysokou školu a mít diplom. I když na to nemá mozek. Já když se podívám na své spolužáky ze střední, každý až na jednoho šel na vejšku, a to dokonce i ti, kteří neudělali maturitu napoprvé. Myslím, že je škoda, že se inteligence národa nemůže posoudit dle vzdělání.
Na druhou stranu, technologie nám usnadňují plnit úkoly, které nám jsou zadávány. Ale zase se musím ptát. Byly by nám tyto úkoly zadávány, kdyby neexistovaly vymoženosti dnešní doby?
Abych jen na dnešní lid nepohlížela v negativním smyslu, mám ještě jednu myšlenku. Díky technologiím se dovídáme spoustu nových věcí, které dřívější lidé určitě nevěděli. Tedy buď je nevěděli, nebo byly určeny pro oči a uši jen určitého okruhu lidí. Rozhodně není na škodu, ulehčit si domácí práce pračkou, myčkou, elektrickým vysavačem, který vysává bez vaší asistence. ALe lidé by meměli zapomíbat používat hlavu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 21. dubna 2017 v 20:12 | Reagovat

Moc pěkně napsáno! Dneska hodně málo lidí čte, když si v hodinách čtu knihu spolužáci mě mají za divnou. Je mi z dnešní doby dost smutno...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama